Комбинирани билети за Ајфеловата кула

Еве ги нашите омилени комбо билети за Ајфеловата кула, кои вклучуваат посети на познатите Ајфеловата кула и други значајни локалитети во Париз. 

Изберете од опсегот на комбинирани избори на билети, како што е обиколка на Ајфеловата кула со водич во комбинација со релаксирачко крстарење по реката Сена или посета на Ајфеловата кула со пристап до музејот до музејот Лувр. 

Овие комбинирани билети обезбедуваат практичен и рентабилен начин да го видите најдоброто од Париз во една посета. 

Избегнувајте долго чекање на секоја атракција и добијте дополнителна корист од искусен водич за да го подобрите вашето искуство.

Со опции кои одговараат на секој буџет и интерес, нашите комбинирани билети се совршен начин да уживате во вашиот престој во Градот на светлината.

1. Крстарење по Сена и Ајфеловата кула 2-ри кат или самит:

Крстарење по Сена и Ајфеловата кула
Слика: Cristinaciochina / Getty Images (Canva)

Искусете ја убавината на Париз од водите на Сена и култната Ајфелова кула со нашите комбо билети за Ајфеловата кула. 

Одете на крстарење за разгледување на знаменитостите за да ги видите катедралата Нотр Дам, музејот Орсеј и други локации додека ќе научите за возбудливата историја на Париз. 

Потоа, патувајте до Ајфеловата кула за да дознајте за нејзината историја, проследено со ставови од втор спрат

Надградете го вашиот билет за самитот и видете ја канцеларијата на Густав Ајфел.

Одете на пијачка во шампањскиот бар додека уживате во прекрасниот поглед. Набавете ги вашите комбинирани билети за Ајфеловата кула сега.

Определување на билетите:

 • Одете на крстарењето по реката Сена за неверојатни панорами на познатите места во Париз. 
 • Дознајте за неверојатната историја на Париз преку информативна аудио нарација. 
 • Истражете ја Ајфеловата кула со стручен водич додека уживате во неверојатната панорама од второто ниво. 
 • Надградете го вашиот билет за Ајфеловата кула за да пристапите до самитот, каде што можете да го видите работното место на Густав Ајфел додека уживате во највисокиот поглед на Париз.

Што е вклучено:

 • 1 час крстарење.
 • Аудио водич на 12 јазици
 • Приоритетен пристап до вториот кат на Ајфеловата кула
 • Тура со водич
 • Пристап до самитот (ако е избрана опцијата)

Цена на билетите:

Поединечно, билетот за крстарење по реката Сена чини 16 евра, а овој билет за Ајфеловата кула чини 52 евра. Значи, заедно цената на билетот е 68 евра. 

Сепак, со овој комбиниран билет заштедувате над 10 евра по билет. Резервирајте ги вашите билети уште денес за да ја искористите оваа фантастична понуда.

Возраст на посетителиЦената на билетот
Возрасни и деца (од 4 до 99 години)57.80 € (64 УСД)

Важна информација:

Знајте пред да одите:

 • Може да има 25-минутно чекање за време на шпицот за да се стигне до вториот кат. 
 • Вашето чекање за Ајфеловата кула сепак ќе биде многу пократко од купување на редовни билети, бидејќи ова е еден од најпосетуваните споменици и може да стане преполн.

Политика за презакажување:

 • Крстарење со знаменитости по Сена 

Презакажувањето е можно 24 часа пред вашата посета. 

 • Ајфеловата кула: Прв претпочитан пристап до вториот кат и врвот (ако е избран) 

Не е можно презакажување за овој билет.

2. Музеј Лувр и Ајфеловата кула 2-ри кат или самит

Музејот Лувр и Ајфеловата кула
Слика: Адиса / Гети

Искусете ја врвната париска авантура со нашите комбо билети за Ајфеловата кула. 

Вашето патување започнува со кратка посета на познатата Ајфелова кула, каде експерт ќе ве едуцира за нејзиното минато. 

Пред да се качите со лифт до врвот на кулата за да уживате во погледот на Париз и пошироко, посетете ја палубата за набљудување на вториот кат за да дознаете повеќе за кулата. 

Но, тоа не е сè: со нашите комбинирани билети, ќе имате брз пристап и до светски познатиот музеј Лувр, кој многумина го сметаат за најдобар музеј во светот. 

Со 35,000 уметнички дела од месопотамиските, египетските и грчките антиквитети до ремек-дела на сликари како Да Винчи и Микеланџело, нема недостаток на уметност за уживање.

Не ја пропуштајте оваа можност да посетите две од најпознатите атракции во Париз со нашите најдобри комбо билети. 

Определување на билетите:

 • Дознајте за историјата на Ајфеловата кула и видете панорамски поглед на Париз 
 • Уживајте во пристапот до 35,000 уметнички дела на Лувр, вклучувајќи ги ремек-делата на Да Винчи и Микеланџело. 
 • Истражете ја уметноста и занаетчиството на античките цивилизации и западноевропската уметност од средниот век до 1848 година.

Што е вклучено:

 • Брзи билети за музејот Лувр (загарантиран влез во рок од 30 минути) 
 • Пристап до постојаната колекција на музејот 
 • Пристап до привремените експонати на музејот (во зависност од достапноста) 
 • Пристап до музејот Ежен Делакроа.
 • Приоритетен пристап до вториот кат на Ајфеловата кула
 • Тура со водич
 • Пристап до самитот (ако е избрана опцијата)

Цена на билетите:

Поединечно, цената на билетот за музејот Лувр и овој билет за Ајфеловата кула за возрасен е 20 евра и 52 евра соодветно. 

Сепак, со комбинираниот билет заштедувате 5% од вкупниот износ на билетите. Резервирајте го вашиот комбо билет брзо за да ја искористите оваа фантастична понуда.

Возраст на посетителиЦената на билетот
Возрасни (од 18 до 99 години)68.4 € (75 УСД)

Важна информација:

Знајте пред да одите:

 • Поради големината на средствата и дневниот распоред на Лувр, некои галерии повремено може неочекувано да се затворат. За информации, видете ја официјалната веб-страница. 
 • Добијте обиколка со сопствена водич за 5 € (5.48 УСД) на веб-страницата на Лувр или земете мултимедијален водич во музејот. 
 • Во музејот не се дозволени предмети поголеми од 55 cm x 35 cm x 20 cm. Сепак, под пирамидата се обезбедени бесплатни шкафчиња за самопослужување.
 • Може да има 25-минутно чекање за време на шпицот за да се стигне до вториот кат. 
 • Вашето чекање за Ајфеловата кула сепак ќе биде многу пократко од купување на обични билети, бидејќи таа може да биде преполна.

Политика за презакажување:

 • Музеј Лувр - Е-билет

Не е можно презакажување за овој билет. 

 • Ајфеловата кула - Приоритетен пристап до вториот кат и врвот (доколку е избрано) 

Не е можно презакажување за овој билет.

3. Ајфеловата кула 2-ри кат и крстарење со Триумфалната капија и реката Сена

Ајфеловата кула и Триумфалната капија
Слика: Адиса / пио 3

Искусете ги најголемите француски атракции со приоритетен пристап до познатата Ајфелова кула и класичната Триумфална капија додека ќе научите за нивната богата историја.

Уживајте во панорамскиот поглед на Париз додека го прифаќате предизвикот да одите по проѕирната патека од првиот кат на Ајфеловата кула. 

Уживајте во погледот на дванаесетте авении кои се протегаат во Градот на светлината од врвот на Триумфалната капија и посетете ја изложбата што ја покажува симболичното значење на споменикот.

Завршете го вашето патување во Франција со романтично возење по реката Сена, каде што можете да ја видите Ајфеловата кула, катедралата Нотр Дам, Консиержеријата и Музејот Орсеј.

Цело пакет на возбуда со нашите комбо билети за Ајфеловата кула.

Определување на билетите:

 • Прескокнете ги линиите и искусете ја Ајфеловата кула со аудио коментари и поглед на градот од различни катови. 
 • Уживајте во погледот од 360 степени на Париз додека шетате по проѕирната патека на Ајфеловата кула, која е 57 метри над Земјата. 
 • Посетете го гробот на непознатиот војник и дознајте за неговата историја на класичната Триумфална капија. 
 • Одете на романтично крстарење по реката Сена за да ги видите атракциите во Париз.

Што е вклучено:

 • Влезен билет за Триумфалната капија.
 • Приоритетен пристап со лифт до првиот и вториот кат на Ајфеловата кула. 
 • Туристичкиот водич ќе ве придружува до првиот безбедносен контролен пункт. 
 • Мобилна апликација за аудио водич што може да се преземе е достапна од App Store или Play Store.
 • 70 минути крстарење по реката Сена.
 • Аудио коментар на осум јазици (кинески, англиски, француски, германски, италијански, португалски, руски и шпански).
 • Карта на маршрутата на 25 јазици (подигнете ја пред да се качите).

Цена на билетите:

Возраст на посетителиЦената на билетот
Возрасни и деца (од 4 до 99 години)76 € (84 УСД)

Важна информација:

Знајте пред да одите:

 • Пристигнете 20 минути пред да започне турата кај Ајфеловата кула.
 • Користете ја подземната патека од авенијата Шанзелизе или Гранде Арми.
 • За крстарењето со реката Сена, покажете го вашиот билет за паметен телефон на пристаништето Bateaux Mouches, во близина на Pont de l'Alma.

Политика за презакажување:

 • Triomphe Arc de: Општ влез и пристап на покривот

Презакажувањето е можно 24 часа пред вашата посета.

 • Ајфеловата кула – 2 кат: приоритетен влез и аудио водич 

Презакажувањето е можно 72 часа пред вашата посета.

 • Крстарење по реката Сена од Bateaux Mouches

Презакажувањето е можно 24 часа пред вашата посета.

Најчесто поставувани прашања

Што е комбо билет за Ајфеловата кула?

Комбинираниот билет за Ајфеловата кула ви овозможува да уживате во многу значајни атракции покрај Ајфеловата кула.

Комбинираните билети ви помагаат да заштедите многу пари, бидејќи обезбедуваат пристап до повеќе атракции во еден билет по намалени цени. 

Заштедувате и време со резервирање на повеќе билети заедно.

Билетите Combo обично ја комбинираат турнејата на Ајфеловата кула со турнејата Лувр, крстарењето со брод по реката Сена, вечерното разгледување и разгледувањето на Париз.

Што е вклучено во комбинираниот билет за крстарење со Ајфеловата кула и реката Сена?

Комбинирана карта за крстарење со Ајфеловата кула и реката Сена ќе ви овозможи влез на врвот на Ајфеловата кула, а исто така ќе можете да уживате во живописниот поглед на Париз од вашето крстарење по реката Сена. 

Дали вреди комбо-билет ВИП на Ајфеловата кула?

Билетот Combo работи како спас за оние кои сакаат да избегнат долги редици и да имаат приоритетен пристап до различните моменти на Париз, вклучувајќи ја и Ајфеловата кула.

Билетот Combo исто така ви помага да заштедите многу пари со купување на единечен билет наместо да трошите пари на индивидуални влезни билети за различни атракции.

Често вклучува дополнителни поволности како тура со водич и пристап до повеќе нивоа.

Што вклучува комбинираниот билет за оброк за Ајфеловата кула?

An Комбиниран билет за вечера на Ајфеловата кула вклучува прием на врвот на кулата и гурмански оброк во еден од рестораните на кулата, нудејќи уникатно и романтично искуство за јадење.

Како да резервирам комбо билет за Ајфеловата кула?

Можете да резервирате билети за комбинација на Ајфеловата кула онлајн, како и офлајн од бројачот за билети на Ајфеловата кула.

Сепак, комбо билетите достапни на атракцијата немаат многу опции или подмножества.

Значи, ако сакате да ги обезбедите најдобрите комбо билети за Ајфеловата кула, ви предлагаме да ги резервирате вашите билети онлајн. 

Дали комбинираниот билет за Ајфеловата кула има политика за откажување?

Повеќето од Combo билети доаѓаат со 24-часовна политика за откажување. Сепак, тие можат да бидат некои исклучоци, затоа ви предлагаме внимателно да ги прочитате условите и условите пред да ги купите.

Предложена статија

Избрана слика: Туреифел.paris