Продавници во Ајфеловата кула

4.8
(184)

на Ајфеловата кула е една од најпознатите градби во светот и дестинација што мора да ја видат посетителите ширум светот. 

Додека ја истражувате оваа прекрасна структура, на Ајфеловата кула има неколку бутици, продавници за подароци и продавници каде туристите можат да однесат дел од искуството дома. 

Овие продавници нудат сè, од типични париски предмети до сувенири со тематика на Ајфеловата кула. 

Продавниците на Ајфеловата кула обезбедуваат широк спектар на предмети за исполнување на барањата на секој турист, што го прави совршено место за купување подароци и сувенири за пријателите и семејството. 

Во оваа статија, ќе ги разгледаме најдобрите продавници за подароци во Ајфеловата кула.

1. Boutique de la Tour Eiffel / The Rendez-Vous:

Продавницата Rendez-Vous се наоѓа на западниот столб на приземјето.

Оваа продавница за погодност е веднаш до информативната маса и е идеално место за шопинг во близина на Ајфеловата кула. 

Ќе откриете многу сувенири и подароци од сувенири од Ајфеловата кула за да ги задоволите сите потреби и буџет. 

Пријателскиот и искусен персонал на The Rendez-Vous исто така е среќен да обезбеди информации за другите продавници на кулата и да ви помогне во планирањето на остатокот од вашиот престој. 

Не пропуштајте ја шансата да земете незаборавни сувенири од Ајфеловата продавница од вашата посета на еден од најпрепознатливите споменици во светот.

2. Киоск турнеја Ајфел / Киоск:

На приземјето на Ајфеловата кула, има мала продавница за подароци наречена Kiosque Tour Eiffel која се наоѓа на источниот столб. 

Продава сувенири и подароци како привезоци, разгледници, магнети и мали копии од Ајфеловата кула. 

Посетителите можат да купат храна и освежителни пијалоци од продавницата додека ја истражуваат кулата. 

Иако можеби нема толку широк избор како некои од поголемите продавници за подароци, Kiosque Tour Eiffel е погодна опција за оние кои сакаат да земат сувенир или закуска додека брзо ја посетуваат кулата.

3. Павилон Фери

Најголемата продавница на Pavillon Ferrie кај Ајфеловата кула е на првиот кат.

Можете да застанете на вашиот пат нагоре или надолу или и двете!

Има огромна колекција на сувенири, играчки, мириси и предмети од француско производство.

Исто така, содржи огромна библиотека со литература која може да ви помогне да дознаете повеќе за споменикот.

Не пропуштајте ја вашата шанса да ја посетите оваа прекрасна продавница и да понесете дома сувенири од Ајфеловата кула.

4. Крошна

Продавницата за подароци „La Verrière“, позната и како Стаклена крошна, се наоѓа на горното ниво на вториот кат на Ајфеловата кула.

Оваа продавница на Ајфеловата кула е најдобрата локација за секој кој бара уникатни сувенири и колекционерски предмети од Ајфеловата кула. 

Продавницата е лесно достапна за секого бидејќи е сместена на местото каде што би се сретнале гостите кои доаѓаат од експланадата и оние што слегуваат од третиот кат. 

Модели, привезоци и други уникатни копии на кулата се достапни во „La Verrière“ во голем избор.

  • Купувањето во оваа продавница за подароци на Ајфеловата кула е уникатно искуство поради проѕирните ѕидови на продавницата, кои им овозможуваат на клиентите јасен поглед на прекрасната глетка надвор.

5. Продавница за подароци во Сена

Продавницата за подароци во Сена е идеална локација за да откриете посебен и персонализиран сувенир за вашето патување во Париз. 

Продавницата за персонализација обезбедува ласерско гравирање на стакло и додатоци, што резултира со уникатни сувенири. 

Земете нешто од Париз дома со вас што навистина ја доловува суштината на вашиот одмор.

Да заклучиме, Ајфеловата кула не е само споменик, туку и малопродажна дестинација. 

Нејзините различни продавници обезбедуваат многу сувенири, подароци и стоки „Произведено во Франција“ кои ќе ви овозможат да го цените вашето неверојатно патување. 

Ајфеловата кула нуди незаборавно искуство, од поглед од 360 степени на врвот до препознатливите сувенири во основата. 

Искористете го максимумот од вашиот одмор во овој класичен париски споменик со посета на многуте продавници.

Предложена статија

Избрана слика: Туреифел.paris

Колку беше корисен овој пост?

Кликнете на ѕвезда за да го оцените!